Luxusný šperk

www.luxusnysperk.sk Zásnubné prstene

ZÁSNUBNÉ DIAMANTOVÉ PRSTENE - Solitéry s diamantom

 

Diamantový zásnubný prsteňNajznámejšie zásnubné prstene pre ženy sú solitéry. Vyznačujú sa tým, že majú jednoduchý prepracovaný dizajn so vsadeným diamantovým okom. Ide o prsteň s jedným centrálnym kameňom. Muž ho podaruje žene, ak žena kladne odpovie na ním podanú ponuku na sobáš.

 

Jedná sa o spečatenie formálnej dohody o budúcom manželstve. Je to dar od muža pre ženu, s ktorou plánuje žiť v manželstve. Vrátenie prsteňa je citovým a materiálnym prejavom zrušenia zásnubnej zmluvy.

 

CENA ZÁSNUBNÉHO PRSTEŇA

 

Diamantový prsteň

Najobľúbenejšími kameňmi vsadenými do snubných prsteňov sú diamanty. Veda o diamantoch je veľmi rozsiahla. Diamanty sú vysoko cenené a majú trvalú hodnotu. Ich cena stále rastie. Najcennejšími sú investičné diamanty. Sú to diamanty so špecifickými vlastnosťami.

 

Do solitérov sa vsádzajú číre diamanty a je vecou každého chlapa, koľko do prsteňa investuje. Vo svete je zaužívanou praxou, že hodnota prsteňa by sa mala rovnať 3 násobku mužovho mesačného platu. Podľa našich skúseností, na Slovensku sa v praxi v bežnejšie kupujú solitéry v hodnote 2 násobku mužovho mesačného platu.

 

MATERIÁL NA SNUBNÝ PRSTEŇ

 

Diamatový zásnubný prsteň z bieleho zlata

Žlté zlato - biele zlato - ružové zlato

Tradičné a najviac cenené snubné prstene sú zo zlata. V minulosti sa jednalo najmä o žlté zlato a ružové zlato, v dnešnej dobe je stále obľúbenejšie biele zlato. Zlato môže byť lesklé aj matné. Stálejšie je lesklé zlato, pretože matné sa časom mení na lesklé. Trvá to síde dlho, ale taký je fakt. Krásne šperky sú z kombinovaného zlata. Všetko záleží od vkusu ako aj od rozpočtu. 

Platinový zásnubný prsteň a titánový snubný prsteň

Niekto preferuje šperky z platiny. Platina je tvrdší materiál než zlato a má unikátny lesk. Je drahšia ako zlato. Titan je ďalším atraktívnym kovom pre zásnubné prstene. Je extrémne trvanlivý, dokonca aj v porovnaní so zlatom a platinou.

     

 

Klasika alebo moderný snubný prsteň - Dizajn prsteňa

  

V našom obchode sme si všimli, že muži sa nevedia rozhodnúť najmä v tvare prsteňa. V zásade ale existujú 2 typy zásnubných prsteňov: 

1) klasické zásnubné prstene - nájdete v kategórii Solitéry - "Zásnubné"

2) moderné predevedenie zásnubných prsteňov - nájdete v kategórii Prstene

Kupujú sa v pomere 50/50. Je to len vecou vlastného pohľadu, do ktorého sa muž zapozerá.

            

 

ZÁSNUBNÉ PRSTENE VO SVETE

Na ktorom prste nosiť snubný prsteň a na ktorej ruke

 

Diamantovy snubny prsten z bieleho zlata

V Severnej Amerike a v Spojenom kráľovstve sa snubné prstene nosia najmä na prstenníku ľavej ruky. Tradícia odkazuje na štvrtý prst ľavej ruky ktorý obsahuje vena amoris alebo "žilu lásky". Má pôvod v starobylom Egyptskom mýte, že prst obsahuje žily vedúce priamo k srdcu, pretože srdce leží mierne na ľavú stranu tela.

Na Ukrajine je obvyklé že sa prsteň nosí na pravej ruke. V Nemecku sa prsteň nosí na ľavej ruke, počas obdobia zasnúbenia a potom po svadbe sa presúva na prst pravej ruky.

V Poľsku sa tradične nosil snubný prsteň ako aj obrúčky na pravej ruke, no v dnešnej modernej dobe už mladí Poliaci neudržiavajú žiadne zásady pri výbere ruky na prsteň.

 

Je vecou vlastnej voľby, na ktorej ruke sa žena rozhodne nosiť snubný prsteň. V dnešnej dobe na to nie sú žiadne predpisy ani normy. Prstenník alebo prostredník, pravá alebo ľavá ruka. Telo aj prsty u človeka sa časom menia. Snubné prstene nosia niektoré ženy dokonca aj na retiazke na krku.

Powered by JS Network Solutions